Adress

Biosfärområde Östra Vätterbranterna (Unesco)
Rådhuset
551 89 Jönköping

BG 881 – 0756
Swish 123 231 59 43

Organisationsnummer 802466-8983

Kontakta oss

4 + 6 =

Kontaktpersoner

Charlotte Burman

Charlotte Burman

Koordinator

E-post charlotte.burman@ostravatterbranterna.se
Mobil. +46 (0)72 21 47 098

Inger Ekengard

Inger Ekengard

Ordförande

E-post ingerekengard@gmail.com

Claes Hellsten

Claes Hellsten

Bitr koordinator, Ansvarig Fokusområde Klimat och Energi

Gränna skogsgrupp, WWF

E-post claes.hellsten@ostravatterbranterna.se

Fokusområdesansvariga

Ragni Andersson

Ragni Andersson

Ansvarig Fokusområde Gastronomisk Region

E-post ragni.andersson@ostravatterbranterna.se

Magnus Apelqvist

Magnus Apelqvist

Ansvarig Fokusområde Biosfärakademien

E-post magnus.apelqvist@ostravatterbranterna.se

Ellen Nystedt

Ellen Nystedt

Fokusområde Levande Landskap

E-post ellen.nystedt@lansstyrelsen.se
Claes Hellsten

Claes Hellsten

Bitr koordinator, Ansvarig Fokusområde Klimat och Energi

Gränna skogsgrupp, WWF

E-post claes.hellsten@ostravatterbranterna.se

Chatrine Schander Ljungqvist

Chatrine Schander Ljungqvist

Ansvarig Turism

E-post chatrine@mavie.se

Manne Ryttman

Manne Ryttman

Projektledare för Växa Tillsammans samt med i fokusgruppen Biosfärakademien

Telefon 070-31 74 552
E-post m.ryttman@gmail.com

Anneli Wirtén

Anneli Wirtén

Ansvarig Varumärket Östra Vätterbranterna

Länsstyrelsen Jönköpings län

E-post Anneli.Wirten@lansstyrelsen.se

Martha Wägeus

Martha Wägeus

Ansvarig friluftsliv

E-post martha.wageus@gmail.com

Verkställande utskott (VU)

Vi som jobbar med föreningens löpande verksamhet är:

Magnus Apelqvist

Magnus Apelqvist

Fokusområde Biosfärakademien

E-post: magnus.apelqvist@ostravatterbranterna.se

Claes Hellsten

Claes Hellsten

Bitr koordinator, Ansvarig Fokusområde Klimat och Energi

Gränna skogsgrupp, WWF

E-post claes.hellsten@ostravatterbranterna.se

Catarina Kristensson

Catarina Kristensson

Länsstyrelsen i Jönköpings län

E-post catarina.kristensson
@lansstyrelsen.se 

Telefon 010-223 62 68

Johan Uhr

Johan Uhr

Adjungerad

E-post  johan.uhr@netatonce.se